İstanbul  Büyükşehir Belediyesi  Yenikapı-Hacıosman  Hattında 68 adet yeni  araçlarını üretecek olan EUROTEM-Hyundai ile YAZKAR Klima A.Ş. Metro araçlarının iklimlendirme sistemleri için 136 adet klima sözleşmesini imzaladı.

İSTANBUL  iklim koşullarına uygun olarak tasarlanmış klimaların teslimatlarına  Haziran 2016 ayında başlanacak. 22 Yıl once İstanbulda Kurulan YAZKAR Klima Soğutma A.Ş. firması , Raylı sistem ve Ticari araçlara iklimlendirme sistemleri üreten Ülkemizde 75 şehirde  satış-servis hizmeti yanı sıra onlarca ülkeyede ihracaat yapmaktadır.2014 yılında faaliyete geçen, 2. YENİ  Fabrikası ve En Son TEKNOLOJİK TEST ODAlarıyla Yazkar, özellikle Raylı Sistemlerdeki gelişmeleri yıllar önce öngörerek  yatırımlarını ve çalışmalarını İstanbul - İkitelli tesisleriyle birlikte  YENİ Fabrikasında sürdürmektedir.

TCCD - TUVASAŞ- TULOMSAŞ - ANKARAY-EGO -İstanbul ULAŞIM dan sonra istanbul  Büyükşehir Belediyesi  Yenikap-Hacı osman Hattı 68 adet EUROTEM-Hyundaın üreteceği yeni  Araçları  YAZKAR   iklimlendirecek.