İstanbul  Büyükşehir Belediyesi -İstanbul Ulaşım A.Ş. şirketi, Sirkeci - Atatürk Havalimanı M1 Hattı  ABB Araçlarında, 104 Adet Klima ile İstanbul Halkını Klimalandırma Projesini YAZKAR ile yapılan  sözleşme ile hayata geçiriyor. İSTANBUL  iklim koşullarına uygun olarak tasarlanmış klimaların teslimatlarına  Aralık 2015 ayında başlanacak.

21 Yıl önce İstanbulda Kurulan YAZKAR Klima Soğutma A.Ş. firması , Raylı sistem ve Ticari araç lara iklimlendirme sistemleri üreten Ülkemizde 75 şehirde  satış-servis hizmeti yanı sıra onlarca ülkeyede ihracat yapmaktadır. 2014 yılında faaliyete geçen, 2. YENİ  Fabrikasıyla Yazkar, özellikle Raylı Sistemlerdeki gelişmeleri yıllar önce öngörerek  yatırımlarını ve çalışmalarını İstanbul - İkitelli tesisleriyle birlikte  YENİ Fabrikasında sürdürmektedir.

TCCD - TUVASAŞ...ve en son Türkiye’nin Başkenti ANKARA B.Ş.Belediyesi ANKARAY-EGOyu 132 Adet klima ile Ankara halkını İklimlendiren YAZKAR,Türkiyenin Ticaret Başkenti İstanbulu ve İstanbul Halkını Klimalandıracak olan Yine İstanbullu klima üreticisidir.