HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Yolcu taşımacılığında ticari araç klimalarını, Raylı sistemlerde Tren–Metro -Tramvay-YHT Klimalarını, Soğuk zincir taşımacılığında, gıda ürünlerinin muhafazasında kullanılan araçların frigorifik kasa-izolasyonunu, soğuk muhafaza cihazlarını, soğuk zincirin kırılmasını önleyen frigoboxları, üreten ve yerleşik alanda ise gıda ürünlerinin uzun ömürlü muhafazası için soğuk hava depoları projelendirip kuran bir firmadır.

TCDD, TUVASAŞ, ANKARAEGO, TULOMSAS, METROISTANBUL, HYUNDAIROTEM, EUROWAGON, DH, TRC, DURMAZLAR, BOZANKAYA, ASELSAN, BAYKAR, Büyük şehir belediyelerine Tren ve Raylı sistem klimaları; İstanbul ve Ankara Belediyesine bağlı İETT ve Özel Halk otobüslerine, Diğer Büyükşehir Belediyelerine otobüs klimaları; BMC, IVECO İhracata otobüs-minibüs klimaları, Mercedes AXOR ihraç kamyonlarına kabin klimaları üretmektedir.

Kara – Deniz – Demir Yollarına Klima ve Soğutucu üreten firmamız YAZKAR A.Ş. Dizel Soğutucu üretimine de başlayarak ilklere imza atmaya devam etmektedir.

Savunma Sanayine Zırhlı Araç klimaları tedarikçisi olarak uzun yıllardır hizmet etmektedir.

YAZKAR, Türkiye’de savunma ve havacılık alanında dönüşüm yaratacak bir ivmenin öncüsü haline gelen Yerli ve Milli olan insansız hava araçları (Baykar İHA ve SİHA) için klima sistemi tasarlamış ve üretmiştir.

YAZKAR, Simülasyon ve analiz yazılım araçları ile HVAC sisteminin tasarımı konusunda uzmanlaşmış bir firmadır.

YAZKAR A.Ş. İstanbul Merkez 1000 m² ve Sakarya Fabrika 10.000 m² kapalı ve açık alanı, CE – Dın , En – ISO 9001-2008 , ISO 14 000 , ISO 50001, TSE 18500 ve IRIS Uluslararası Kalite Belgeleri ile sektörün otoriter ve teknolojik fabrikasyon üretim yapan firmasıdır. Üretim tesislerimiz yılda en az 5.000 adet üretim yapabilen kapasiteye sahiptir.

Yurt içinde 78 Yurt dışında 15 satış ve servisiyle bir dünya markası olarak hizmet vermektedir.

YAZKAR markası 1991 yılında YAZICI ailesinin girişimci ruhuyla kurulmuştur.

YAZKAR toplam kalite anlayışı, kullandığı teknik alt yapı ile sektörünün vizyon kuruluşu dinamik lideridir.

YAZKAR, Sakarya Üniversitesi Teknokent’te kurduğu YAZKAR ARGE TEKNOLOJİ ve BİLEŞİM şirketinde kontrolcü, invertör ve yazılım geliştirmektedir.

YAZKAR kendi bünyesinde yürüttüğü AR-GE ve test çalışmaları sonucu 15 model Araç Soğuk Muhafaza Cihazı yanı sıra 17 model Ticari Araç Kliması 15 model Tren ve Hafif Raylı sistem kliması üretmektedir. Cihazların sac, paslanmaz (304 kalite) ve aluminyum gövde bölümleri Lazer, CNC makinelerinde kesilip şekillenir ve her türlü korozyona kar dayanıklı boya işlemlerinden geçer. Cihazların dış estetik görünüşünü ve muhafaza kapaklarını oluşturan kısımlar tamamen kendi mühendislerimizin dizaynı olup dayanıklı plastik (ABS) ve CTP malzemeden basılmaktadır. Her noktada Kalite Kontrol elemanlarının denetimi ile üretilen cihazlar müşteriye sunulmaktadır.

Yurt dışında hali hazırda Almanya, Avusturya, Hollanda, Bulgaristan, Ukrayna, Romanya, Polonya, Rusya, İran, Irak , Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Libya, Ürdün, Mısır ve Cezayir de YAZKAR ürünleri müşterilerimizin hizmetindedir.

Hedefimiz klima ve soğutma sanayinde bugünün ve geleceğin otoriter-teknoloji endüstrisi olarak her zaman genç ve dinamik kalmaktır.